Minibüsün kapısı hayat kurtardı ★★★★★

İZMİR’de, alışverişten dönerken servis minibüsünün kapısının başına çarpmasıyla yaralanan ve kaldırıldığı hastanede çekilen tomogrofisinde beyninde tümor olduğu ortaya çıkan 56 yaşındaki Ayşe Doğar, geçirdiği başarılı bir ameliyatla sağlığına kavuştu.

Her ikisi de işçi emeklisi olan, 3 çocuk, 3 torun sahibi Ayşe ve İbrahim Doğar çifti, geçen 15 Kasım’da, Bornova İlçesi’nin Altındağ Semti’ndeki bir alışveriş merkezine gitti. Buradan ihtiyaçlarını satın alan Doğar çifti, işyerinin servis aracına binerek Çamdibi’ndeki evlerine doğru yola çıktı. Çift, oturduğu mahalleye gelince şoförden durmasını istedi. Ön kapıdan inen İbrahim Doğar’ın kapattığı kapı, kazara Ayşe Doğar’ın başına çarptı. Çift evlerine doğru yürürken, bir süre sonra Ayşe Doğar’ın kulağı ağrımaya başladı. Ağrıların şiddetlenmesi üzerine çift önce mahallelerindeki sağlık ocağına, ardından da Buca’daki Özel Tınaztepe Hastanesi’ne kontrole gitti.

KAFASINA MİNİBÜS KAPISI ÇARPINCA HAYATI KURTULDU / WEB TV

6 AY- 1 YIL ARASI ÖMÜR

Hastanedeki kontroller esnasında Ayşe Doğar’ın mide bulantısı yaşaması, ardından kusması üzerine Beyin ve Sinir Cerrahisi Servisi’nde görevli Opr. Dr. Özgür Akşan, durumdan şüphelendi. Dr. Akşan’ın isteği üzerine çekilen beyin tomografisinde, Ayşe Doğar’ın beyninde tümör bulunduğu tespit edildi.

Geç farkedilmesi durumunda 6 ay ile 1 yıl arasında ömrü kaldığı ortaya çıkan Ayşe Doğar, iki gün sonra ameliyata alındı. 1.5 saat süren başarılı bir ameliyatın ardından Ayşe Doğar, sağlığına kavuştu. Boşnak kökenli olan ve 1974 yılında İzmir’e yerleşen Doğar çifti, çarpan kapının hayatlarını değiştirdiğini belirtti.

62 yaşındaki İbrahim Doğar, “Kapının çarpmasının ardından önce sağlık ocağına ardından hastaneye geldik. Burada çekilen tomografide tümör olduğu tespit edildi. Kazada da hayır varmış” dedi.

Başarılı bir ameliyatın ardından sağlığına kavuşan Ayşe Doğar, “Çok teşekkür ediyorum. Doktorum herşeyimle ilgilendi. Sağlığıma kavuştum” dedi.

BELİRTİ, TÜMÖRÜN KANAMASIYLA ANLAŞILDI

Şüphe üzerine önlem amaçlı yaptırdığı kontrolde, hastasının beyninde tümörü tespit eden Dr. Akşan, “Kapı çarpınca tümörde kanama meydana gelmiş. Gizli olan tümör bu sayede gün yüzüne çıktı. 1.5 saat süren başarılı bir ameliyatın ardından hastamız sağlığına kavuştu. Ayşe hanımın yüzünün güldüğünü görmek de ayrıca bizi mutlu etti” dedi.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*